Specialty кава - це високоякісне зерно сорту арабіки, яке відібрано по стандартам, створеним міжнародною організацією Specialty Coffee Association (SCA). Також це особлива філософія роботи з зерном на всіх етапах приготування, яка переслідує одну мету - максимально розкрити потенціал смаку кави в чашці.

У всьому світі Specialty зерно займає не більше 10% від усього врожаю арабіки. Це зерно одне з найдорожчих і найякісніше, яке існує на світовому ринку кави.

Стандарти SCA включають як кількісні, так і якісні показники. Стандарти засновані на науковому підході, і встановлюють значення та/або діапазони значень для оцінки якості кави. В даний час SCA має стандарти для оцінки зеленої кави, дегустацій/каппінга кави, стандарти для води, і стандарти для заварювання кави відкритими методами (з детальним переліком всіх стандартів можно ознайомитись за цим посиланням).

Кавовим зернам арабіки присвоюється клас «specialty» на етапі відбору зеленого зерна. На цьому етапі оцінка якості зерна проводиться за двома параметрами:

1) Огляд і аналіз зеленого зерна на дефекти в ньому.

Q-грейдери (від «quality grade», сертифікований фахівець з оцінки якості зерна) перевіряють кавові зерна на штучні (механічні) і природні дефекти, наявність незрілих ягід, відповідність ягід одного розміру і відповідність іншим Стандартам.

2) Оцінка смакового профілю кави після обсмажування методом дегустації/каппінга.

Q-грейдери роблять тестове обсмажування, і дегустують каву на відсутність сторонніх смако-ароматичних нот, можливостей розкриття особливого смакового профілю. Specialty зерно повинно отримати мінімум 80 балів за Стандартом оцінки якості зеленого зерна під час дегустації на фермі.

 

Specialty кава від ONE LOVE coffee


Засновники і бариста ONE LOVE coffee - діючі члени SCA Ukraine. Шеф-бариста Костянтин Стрельников - переможець в номінації Ukrainian Barista Championship організованою SCA Ukraine в 2018р.

Незважаючи на те, що specialty зерно має оцінку якості від 80 балів, в ONE LOVE coffee ми закуповуємо зелене зерно арабіки класу specialty яке має оцінку якості мінімум 86 балів і більше.

Ми імпортуємо зелене зерно, самостійно обсмажуємо його в Києві, оцінюємо смаковий профіль методом дегустації/каппінгу, і використовуючи Стандарти SCA виставляємо нашу оцінку якості отриманої кави. Саме цю оцінку якості ми вказуємо на етикетці.

Саме тому specialty кава від ONE LOVE coffee - це квінтесенція якості, особливого смаку та любові, яку відчувають гості як в наших кав'ярнях, так і при приготуванні нашої кави у себе вдома.

 

Що робить specialty каву від ONE LOVE coffee особливою?


- Моносорти арабіки класу Specialty (від 86 балів), Cup of Excellence (від 90 балів);

- Акцент на свіже обсмажування;

Ми гарантуємо відповідність смаку в перші 4 тижні з дати обсмажування. Рекомендуємо спожити каву протягом двох місяців. Після двох місяців продукт втрачає весь свій сенс як делікатесу і стає звичайним напоєм для зарядки кофеїном,

- Акцент на світле обсмажування;

Світле обсмажування застосовується для того, щоб розкрити всі природні квіткові, фруктові, ягідні, горіхові, пряні і інші нотки смаків. Головне для нас - смак у чашці,

- Високотехнологічне обладнання для приготування кави;

- Професійні бариста, переможці та учасники національних і міжнародних чемпіонатів;

- Приготування кави методами - Espresso і Alternative;

- Високий рівень сервісу.